هزینه ی تعویض پاسپورت

ساکنین کشور های مختلف به منظور رفت و آمد های خارج از مرز و بین المللی خود ملزم به همراه داشتن پاسپورت یا گذرنامه مخصوص کشور خود می باشند در غیر این صورت مجاز به خروج از مرز کشور و انجام مسافرت های برون مرزی نخواهند بود

۱۴۰۰ شنبه ۷ اسفند
967 بازدید
هزینه ی تعویض پاسپورت

ساکنین کشور های مختلف به منظور رفت و آمد های خارج از مرز و بین المللی خود ملزم به همراه داشتن پاسپورت یا گذرنامه مخصوص کشور خود می باشند در غیر این صورت مجاز به خروج از مرز کشور و انجام مسافرت های برون مرزی نخواهند بود .

به این منظور تمامی افرادی که متقاضی دریافت گذرنامه می باشند لازم است تا با مراجعه به دفاتر پلیس 10+ ، ارائه مدارک مورد نیاز ، پر کردن فرم های مخصوص و در نهایت پرداخت هزینه صدور پاسپورت اقدام به ثبت درخواست دریافت گذرنامه خود کنند .

اما یکی از پرشمار ترین سوال هایی که در بین افراد به ویژه کسانی که برای اولین بار قصد اقدام برای ثبت درخواست صدور گذرنامه را دارند وجود دارد در مورد قیمت صدور پاسپورت در سال 1400 می باشد . به منظور پاسخگویی به این گونه سوالات در ادامه به ارائه مطالبی در رابطه با هزینه صدور پاسپورت ، تمدید و یا تعویض گذرنامه در سال ۱۴۰۰ پرداخته شده است .

 

 

هزینه صدور پاسپورت در سال 1400
همانطور که قبلا نیز ذکر شد دریافت پاسپورت ملزم به پرداخت هزینه برای متقاضیان آن می باشد که این هزینه مانند قیمت سایر کالا ها و خدمات با توجه به نرخ تورم و دیگر عوامل اقتصادی ممکن است هر ساله تغییر کند .

اما سوالی که در بین افراد متقاضی دریافت گذرنامه وجود دارد این است که هزینه صدور پاسپورت در سال 1400 بابت چه مواردی و به چه میزان می باشد ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت قیمت صدور پاسپورت در سال 1400 شامل پرداخت مبلغ 1000 تومان برای دریافت فرم های ثبت نام و شناسه گذرنامه ، پرداخت 3750 تومان در وجه سازمان شهرداری و در نهایت 75000 تومان به سازمان نیروی انتظامی می باشد .

در مجموع، هزینه صدور گذرنامه در سال ۱۴۰۰ به علاوه هزینه اداره پست به منظور ارسال مدارک برای شخص متقاضی برابر با 125000 تومان می باشد که از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفاتر پلیس 10+ باید پرداخت شود .