راهنمای سفر به بارسلونا

بارسلونا، از جمله شهرهایی است که در زمینه گردشگری شهرت جهانی دارد. این شهر مهم‌ترین بندر کشور اسپانیاست و در حاشیه دریای مدیترانه قرار دارد. در هر گوشه شهر بارسلونا می‌توانید بهترین آثار هنری و معماری جهان را پیدا کنید، بناهای تاریخی که توسط بهترین معماران جهان ساخته شده‌اند.

۱۴۰۰ چهارشنبه ۴ اسفند
638 بازدید
راهنمای سفر به بارسلونا

بارسلونا، از جمله شهرهایی است که در زمینه گردشگری شهرت جهانی دارد. این شهر مهم‌ترین بندر کشور اسپانیاست و در حاشیه دریای مدیترانه قرار دارد. در هر گوشه شهر بارسلونا می‌توانید بهترین آثار هنری و معماری جهان را پیدا کنید، بناهای تاریخی که توسط بهترین و معروف‌ترین معماران جهان ساخته شده‌اند. اما مانند هر مقصد گردشگری دیگری لازم است تا اطلاعاتی نظیر جاذبه‌های گردشگری، مراکز خرید و همچنین رستوران و هتل‌های مناسب برای اقامت در این شهر را داشته باشید.

بارسلونا پایتخت و بزرگ‌ترین شهر جامعه خودمختار کاتالونیا و همچنین دومین شهرداری پرجمعیت اسپانیا با جمعیت 1.6 میلیون نفر است. منطقه شهری آن به شهرداری های مجاور متعدد در استان بارسلون گسترش می‌یابد و حدود 4.8 میلیون نفر را در خود جای داده است که آن‌را به پنجمین منطقه شهری پرجمعیت در اتحادیه اروپا تبدیل می‌کند. پس از پاریس، منطقه روهر، مادرید و میلان قرار دارند. این شهر یکی از بزرگ‌ترین کلان‌شهرهای دریای مدیترانه است که در ساحل بین دهانه‌های رودخانه‌های لوبرگات و بسوس واقع شده است و از غرب به رشته کوه سرا د کولسرولا محدود می‌شود که بلندترین قله آن 512 متر (1680 فوت) است.

 

 

تاریخچه شهر بارسلونا

بارسلونا که به‌عنوان یک شهر رومی تأسیس شد، در قرون وسطی پایتخت شهرستان بارسلون شد. پس از پیوستن به پادشاهی آراگون برای تشکیل کنفدراسیون تاج آراگون، بارسلون که همچنان پایتخت شاهزاده کاتالونیا بود، به مهم‌ترین شهر در تاج آراگون و مرکز اصلی اقتصادی و اداری این کشور تبدیل شد. تاج، که تنها توسط والنسیا سبقت گرفت، کمی قبل از اتحاد خاندانی بین تاج کاستیا و تاج آراگون در سال 1492 از سلطه اعراب خارج شد.

بارسلونا دارای میراث فرهنگی غنی است و امروزه یک مرکز فرهنگی و مهم است. مقصد اصلی گردشگری آثار معماری Antoni Gaudí و Lluís Domènech i Montaner که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند، بسیار معروف هستند. این شهر دو تا از معتبرترین دانشگاه های اسپانیا را در خود جای داده است: دانشگاه بارسلونا و دانشگاه پومپئو فابرا. مقر اتحادیه مدیترانه در بارسلونا قرار دارد. این شهر به دلیل میزبانی بازی های المپیک تابستانی 1992 و همچنین کنفرانس ها و نمایشگاه های در سطح جهانی و همچنین بسیاری از مسابقات ورزشی بین المللی شناخته شده است.

بارسلونا یک مرکز فرهنگی، اقتصادی و مالی در جنوب غربی اروپا است و همچنین مرکز اصلی بیوتکنولوژی در اسپانیا است. به عنوان یک شهر پیشرو در جهان، نفوذ بارسلونا در امور اجتماعی-اقتصادی جهانی، آن را واجد شرایط شهر جهانی (بتا +) می‌کند.

بارسلون یک مرکز حمل و نقل است. با بندر بارسلون که یکی از بنادر دریایی اصلی اروپا و شلوغ ترین بندر مسافری اروپا است یک فرودگاه بین المللی، فرودگاه بارسلون-ال پرات، که بیش از 50 میلیون مسافر در سال را جابجا می‌کند. که دارای شبکه بزرگراه، و یک خط راه آهن سریع السیر با اتصال به فرانسه و بقیه اروپا است.

 

 

اقلیم بارسلونا

طبق طبقه‌بندی آب و هوای کوپن، بارسلون دارای آب و هوای مدیترانه ای تابستانی (Csa) با زمستان های معتدل و تابستان های گرم است. در حالی که بارانی‌ترین فصل‌ها پاییز و بهار است. الگوی بارش با یک فصل خشک کوتاه (3 ماه) در تابستان، و همچنین بارش کمتر در زمستان نسبت به آب و هوای معمولی مدیترانه‌ای مشخص می شود. با این حال، هر دو ماه ژوئن و آگوست مرطوب‌تر از فوریه هستند که برای آب و هوای مدیترانه‌ای غیرعادی است.

این زیرگروه، که توسط جغرافیدان فرانسوی جورج ویر، پس از طبقه‌بندی آب و هوای امانوئل دو مارتون به‌عنوان «پرتغالی» نامگذاری شده و در ناحیه شمال غربی مدیترانه (مانند مارسی) یافت می‌شود، می‌تواند به‌عنوان انتقالی به آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب (Cfa) دیده شود که در مناطق داخلی یافت می‌شود.

 

 

مهاجران مقیم در بارسلونا

در سال 2016 حدود 59 درصد از ساکنان شهر در کاتالونیا و 18.5 درصد از بقیه کشور متولد شده‌اند. علاوه بر آن، 22.5٪ از جمعیت خارج از اسپانیا متولد شده‌اند. نسبتی که از سال 2001 بیش از دو برابر شده و از سال 1996 بیش از پنج برابر شده است.

بارسلونا مهم‌ترین منطقه مبدأ مهاجران اروپا است که بسیاری از آنها از ایتالیا یا فرانسه می‌آیند. علاوه بر این، بسیاری از مهاجران از کشورهای آمریکای لاتین مانند بولیوی، اکوادور یا کلمبیا می‌آیند. از دهه 1990 و مانند سایر مهاجران، بسیاری از آمریکایی‌های لاتین در بخش‌های شمالی شهر ساکن شده‌اند.

یک جامعه پاکستانی نسبتاً بزرگ در بارسلونا وجود دارد که بیش از بیست هزار شهروند دارد. جامعه به‌طور قابل توجهی از مردان بیشتر از زنان تشکیل شده است. بسیاری از پاکستانی‌ها در سیوتات ولا زندگی می‌کنند. اولین مهاجران پاکستانی در دهه 1970 به بارسلونا مهاجرت کرده‌اند.

دیگر گروه‌های مهم مهاجر از آسیا و چین و فیلیپین هستند. یک جامعه ژاپنی در Bonanova، Les Tres Torres، Pedralbes و دیگر محله‌های شمالی وجود دارد، و یک مدرسه بین‌المللی ژاپنی در خدمت آن جامعه است.

 

 

 

موارد مهم در سفر به بارسلونا

سریع‌ترین راه رسیدن به بارسلونا استفاده از خطوط پروازی مستقیمِ تهران-بارسلونا است. هواپیمایی ماهان تنها خط مستقیم هوایی بین این دو شهر به‌شمار می‌رود که ۲ بار در هفته پرواز رفت و برگشتی به شهر بارسلونا دارد. فاصله زمانی این پرواز ۵ ساعت است.

در هر شهر توریستی گزینه‌های اقامتی زیادی برای مسافران وجود دارد؛ از هتل‌های لوکس بارسلونا گرفته تا هاستل‌های گوناگون. مهمترین مسئله در انتخاب محل اقامت، قصد شما و انتظارتان از سفر است. اگر برای گشت‌و‌گذار و دیدن شهر بارسلونا، به این شهر سفر می‌کنید، بهتر است هتلی در مرکز شهر بگیرید. میدان کاتالونیا، میدان اسپانیا و یا هتلی در نزدیکی ساحل‌های شنی می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای اقامت در این شهر باشند.

پاسپورت معتبر به همراه داشته باشید.

به خوبی از وسایل گران قیمت و مدارکتان نگه‌داری کنید.