هزینه ی زندگی در دبی

کشور امارات متحده عربی از 7 امارت یا شهر تشکیل شده است، که معروف ترین آنها دبی است. دبی شهری توریستی با خدمات فوق العاده برای بازدید کنندگان است که پیشرفت فوق العاده ای را در دهه های اخیر تجربه نموده است.

۱۴۰۰ چهارشنبه ۴ اسفند
939 بازدید
هزینه ی زندگی در دبی

کشور امارات متحده عربی از 7 امارت یا شهر تشکیل شده است، که معروف ترین آنها دبی است. دبی شهری توریستی با خدمات فوق العاده برای بازدید کنندگان است که پیشرفت فوق العاده ای را در دهه های اخیر تجربه نموده است. این کشور اسلامی اما در اجرای قوانین، سهلگیرانه رفتار می نماید و یکی از دلایل تعداد بالای توریست ها، نبودن محدودیت های قوانین اسلامی در این کشور است. اما هزینه های زندگی در دبی به دلیل لوکس بودن این شهر بسیار بالاست که به تفکیک در خصوص آن بحث خواهد شد.

یکی از جذابیت هایی که دبی برای مهاجران دارد این است که مردم این شهر از پرداخت مالیات معاف هستند اما بایستی توجه شود شهر دبی و کشور امارات به مهاجرین اقامت دائم و یا پاسپورت اعطا نمی نماید و سرمایه گذاران، نیروهای کار، محصلان و … در این کشور مهمان موقت خواهند بود. این کشور توانسته است با بهره مندی از روابط خوب سیاسی و همچنین سرمایه بسیار بالای نفتی خود میزبان دانشگاه های برتر جهان باشد و شعبه هایی از آن دانشگاه ها در این کشور مستقر گردند. ولیکن اساتید این دانشگاه ها محلی بوده و کیفیت آن ها مانند مرکز اصلی در کشور های مبدا مانند انگلستان یا آمریکا نخواهد بود علاوه بر آن هزینه های این دانشگاه ها بسیار بالا می باشد به حدی که شاید مجموع هزینه های تحصیل و زندگی در امارات از هزینه های تحصیل و زندگی انگلستان یا امریکا نیز در بعضی مواقع گران تر باشد!